Jaké obytné vozy nabízíte k pronájmu?

Nabízíme nové obytné vozy, předních německých výrobců, které jsou uvedeny do provozu v roce 2016 a 2017. Pronajímáme tedy pouze nové vozy, které jsou technicky i opticky bez jakéhokoli zásadního opotřebení a mají velmi malou pravděpodobnost závad. Navíc jsou kryty zárukou výrobce, která umožní případnou bezplatnou opravu kdekoli v Evropě a asistenční službu : Fiat camper asistance -volání bez poplatků 0080034281111-s 24h pracovní dobou 365 dní v roce ve 44 zemích a ve 13 jazicích.

Jak jsou obytné vozy vybaveny?

Všechny naše obytné vozy jsou nadstandartně vybaveny. Výbava zahrnuje: plynové topení s boilerem, lednicí s mrazákem (pracuje na 220V, 12V a plyn), plynovým tříplotýnkovým vařičem,kuchyňským dřezem, umývadlem, sprchou, chemickým WC, měničem napětí, motorovou a nástavbovou klimatizací na 220V, tempomatem, bezpečnostní výbavou, navigací, couvací kamerou, TV 22“FullHD s DVD přehrávačem, markýzou, nosičem jízdních kol na 4 kola a dalšími prvky. Naše all inclusive nájemné zahrnuje kempingové vybavení, českou dálniční známku, veškeré pojištění, daně a asistenční služby. Podrobné informace o výbavě vozů najdete na stránkách jednotlivých vozů.

Kam doporučujete obytným vozem cestovat?

Obytný vůz vás nijak neomezuje ve výběru místa vaší dovolené, nijak Vás neomezujeme ani my. Můžete poznávat naši zemi, vycestovat za sportem, kulturou a poznáním, k moři či na hory kamkoli do Evropy nebo pojmout cestu expedičně a každý den poznávat jiná, nová místa. Stále máte při ruce veškeré cestovní vybavení a sportovní potřeby. Pokud se vám někde nelíbí nebo není dobré počasí, jednoduše se o pár desítek kilometrů přesunete. Jedinou výjimku tvoří Moldávie, Bělorusko, Ukrajina a Rusko.V těchto státech pojišťovna nehradí jakoukoliv škodu či ztrátu obytného vozu, takže do těchto zemí není dovoleno cestovat.

Co znamená polointegrovaný obytný vůz

Polointegrovaný obytný vůz je moderní forma obytného vozu bez alkovny. Díky tomuto řešení je vůz nižší, má níže těžiště a vyniká výbornými jízdními vlastnostmi a nízkou spotřebou paliva vlivem lepší aerodynamiky.

Co je garáž?

Jako garáž se označuje nákladový prostor v zadní části vozu přístupný velkými dveřmi z boku. Tento prostor je určen k přepravě rozměrných předmětů – jízdních kol, kempingového nábytku,sportovních potřeb apod. Garáží jsou vybaveny všechny naše obytné vozy.

Jaké řidičské oprávnění potřebuji k řízení obytného vozu?

K řízení obytného vozu od nás postačuje řidičské oprávnění skupiny B, všechny naše obytné vozy mají celkovou hmotnost do 3500 kg. Nájemce musí dovršit věk 21 let a být držitelem řidičského oprávnění skupiny B po dobu nejméně 3 let. Stejné kritérium platí i pro další řidiče, kteří jsou uvedení ve smlouvě.

Mohu si obytný vůz pronajmout pro firemní účely?

Ano, samozřejmě. Zaplacené nájemné je při takovém použití daňově uznatelným nákladem. Naše nájemné obsahuje DPH, které vám na daňovém dokladu uvedeme.

Na jakou dobu si mohu obytný vůz pronajmout a kolik s ním mohu najet?

Maximální délka pronájmu není nijak omezena, vůz si můžete zapůjčit nejméně na 3 dny nebo na celý rok. Počet ujetých kilometrů je omezen pouze při pronájmech na 3 dny, a to na 300 km za den. Při delších pronájmech je počet ujetých kilometrů neomezený. Servisní poplatek za přípravu vozu a základní náplně se nepočítá při pronájmu na víc než 7 dní. Viz : Informace a podmínky pronájmu.

Co všechno je zahrnuto v nájemném?

Naše all inclusive nájemné zahrnuje neomezený počet ujetých km,(s výjimkou pronájmu obytného vozu na 3 dny) svolení k řízení pro nájemce a až pět dalších řidičů, zaškolení nájemce, předání a zpětné převzetí vozu, základní mytí a čištění, základní náplně, toaletní papír-speciální pro použití v chemickém WC, potřebné kempingové vybavení-stůl a židle, celoroční dálniční známky CZ, povinné ručení, all-risk havarijní pojištění, pojištění čelního skla, silniční daň, asistenční služby, seznam kempů v Evropě, seznamy karavanových stání v Německu a Evropě a parkování vašeho vozu v našem areálu po dobu pronájmu. U nás tedy neplatíte příplatky za zapůjčení kempingového vybavení, ušetříte za dálniční známky, nedoplňujete plynové láhve a pokud vůz hrubě neznečistíte, nemusíte se starat o jeho úklid a mytí.

Jakou vlastní výbavu si musím vzít s sebou? A co naopak dostanu od Vás?

Určitě raději „spíte ve vlastním“, proto necháváme na vás vybavení vozu prostěradly, polštáři a příkrývkami či spacími pytli. Všechny ostatní potřeby i pro dlouhé cestování v rámci all inclusive pronájmu obdržíte od nás: kempingový nábytek, jídelní i varné nádobí, měnič napětí, připojovací kabely, vyrovnávací klíny, výstražnou tabuli, seznam kempů v Evropě, seznamy karavanových stání v Německu a Evropě, úklidové potřeby, hadici pro doplňování vody, dvě plné láhve propanbutanu, prostředky pro užívání chemického WC apod.

Kdy mohu obytný vůz převzít a vrátit?

Obytný vůz můžete převzít v den stanovený jako první den pronájmu mezi devátou a sedmnáctou hodinou a vrátit v den stanovený jako poslední den pronájmu také mezi devátou a sedmnáctou hodinou, vždy po předchozí telefonické dohodě s námi. Připomínáme, že předání a vrácení obytného vozu trvá zhruba 60 minut. Předání i vrácení je možné bez příplatku i v sobotu, v neděli a ve svátek, u nás tedy nejste při plánování svých cest vázáni pouze na pracovní dny. Vrácení mimo pracovní dny (pondělí až pátek,9-17 hod), vždy pouze po předchozí telefonické domluvě .Rádi by jste vyjeli na dovolenou v časných ranních hodinách ?

Jako jediná půjčovna nabízíme předání obytného auta o den dříve v 17hod (za poplatek 1.000,-Kč)a vrácení obytného vozu o den později mezi 9-10hod (za poplatek 1.000,-Kč) a to pouze po předchozí telefonické domluvě.

Jak mohu obytný vůz rezervovat?

Nejjednodušší je rezervace na úvodní straně-homepage v políčku  MÁM ZÁJEM O OBYTNÝ VŮZ a to zakliknutím v kalendáři pocátku a ukončení plánovaného pronájmu. Potvrďte kliknutím na VYHLEDAT VOLNÉ TERMÍNY a zobrazí se Vám všechny volná obytná auta ve Vámi zadaném termínu včetně aut, které vyhovují termínu jen částečně. Zvolíte vozidlo a potvrdite VYBRAT TERMÍN. Po zaškrtnutí doplňků se zobrazí cena (sleva za délku pronájmu je automaticky kalkulována), potvrzení termínu provedete kliknutím na políčko OBJEDNAT. Zde se zobrazí objednávkový formulář , který prosím vyplňte a odešlete. Nezapomeňte si přečíst VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRONÁJMU. Následně vám zašleme potvrzovací e-mail. Obytný vůz můžete též rezervovat e-mailem na adrese info@obytnaautapraha.cz nebo telefonicky na čísle: 602 236 500 .

Musím nocovat v kempu?

Nemusíte, můžete nocovat i na jiném vhodném místě. S výběrem vám poradí seznamy kempů a karavanových stání, které jsou k dispozici v každém voze. Při výběru místa na nocování vždy dbejte na vlastní bezpečnost.

S jakou rychlostí jízdy a spotřebou paliva mám počítat?

Doporučujeme cestovat na dálnicích rychlostí 100 až 115 km/h, na ostatních silnicích přiměřeně pomaleji. Při této rychlosti nebudete zásadně ovlivněni bočním větrem a také dosáhnete velmi solidní spotřeby nafty, u našich polointegrovaných vozů bez alkovny kolem 10 litrů na 100 km, při rychlosti 130 km/h počítejte s 13 litry na 100 km.

Jak dlouho vydržím se zásobou vody, plynu a elektřiny?

Při plném obsazení objem vody v nádrži 120l je dostatečný na přibližně dva až tři dny, objem odpadní nádrže je rámcově odpovídající objemu nádrže čisté vody. Vodu je možné doplnit a odpadní nádrž vyprázdnit v kempech, na karavanových stáních a u čerpacích stanic. Dvě láhve propanbutanu jsou zpravidla dostatečné i na dvou měsíční letní cestování. Kapacita nástavbové baterie odpovídá přibližně třem až pěti dnům provozu, poté stačí ujet několik desítek kilometrů, během nichž se baterie opět dobije, nebo vůz na několik hodin připojit k elektrické síti. Pokud plánujete více dní mimo kempy, bez připojení na síť-doporučujeme zapůjčit centrálu.

Na co si dát pozor ?

Obytná auta jsou bohužel poměrně často terčem zlodějů. Určitě nenechávejte na sedadlech, za oknem, na stole ani jinde na viditelných místech cennosti, foťáky, kamery, pasy, počítače apod. Pozor také na nákupní centra u nás i v zahraničí, kde stačí jen několik málo minut a nenechavci Vám znepříjemní celou dovolenou. Doporučujeme, aby alespoň jeden člen posádky vždy zůstal v karavanu. Podle možnosti parkujte pokaždé obytné auto na nejfrekventovanějším místě . Pár EUR za hlídané parkoviště je někdy levnější, než vykradené obytné auto a pokažená dovolená.

Jízda s obytným autem

Buďte opatrní a nezapomínejte, že řídíte o dost větší a těžší vozidlo, které má úplně jiné jízdní vlastnosti, než Váš osobní vůz, Zejména se na to vyplatí pamatovat při brždění. Dodržujte dostatečnou vzdálenost od vozidla před Vámi, při projíždění zatáček počítejte s délkou vozidla a najíždějte si. Při jízdě z kopce raději podřaďte a  brzděte motorem. Velkou opatrnost věnujte manévrováním a parkováním. Je dobré si to vyzkoušet na prázdném parkovišti a není ostuda, když Vás spolujezdec navádí při těchto úkonech. Také chceme upozornit na výšku téměr 3 metry. Pozor nejen na mosty na menších komunikacích, ale také na stromy a větve zasahujících do vaší trasy. Śetřete své peníze a jezděte s opatrností. ŚTASTNOU CESTU !

DOMÁCÍ MAZLÍČCI

Bohužel domácí zvířádka nejsou povoleny a důvodů je několik. Jednak je to způsobení alergické reakce druhým osobám, také v případě možných výkalů kde dřevo je nasákavý materiál a je nemožné úcině dezinfikovat zasažené místo. Také srst rozptýlená po obytném voze a zapíchaná v tkaninách interiéru je velmi obtížné ji 100% odstranit. 

MOHU KOUŘIT V OBYTNÉM VOZE ?

Kouření je striktně zakazáno.